Katera zdravila je dobro vzeti na potovanje?

Katera zdravila je dobro vzeti na potovanje?

Čeprav bi v zadnji prost kotiček kovčka najraje vtaknili še ene čevlje, ga raje žrtvujte za mini potovalno lekarno, ki vam lahko reši počitnice.

Ne dovolite si, da bi vam zdravstvene težave pokvarile potovanje, ki ste ga težko pričakovali vse leto. Pred odhodom na pot si pripravite svojo potovalno lekarnico in upajte, da bo to tisti del prtljage, ki ste ga zaman nosili s seboj. 
Vsebina potovalne lekarne je odvisna od kraja, v katerega potujete, njegovega splošnega standarda in higienskih razmer, razvitosti in dostopnosti zdravstvenih storitev ter seveda bolezni, ki tam pretijo. Zato je pomembno, da se z razmerami prej seznanite in upoštevate priporočljive ter zahtevane zdravstvene ukrepe, ki veljajo za določeno državo in svoje osebno zdravstveno stanje. V vsakem primeru pa so v potovalni lekarni dobrodošli naslednji pripomočki:

Zdravila za blaženje lažjih zdravstvenih težav na poti

Če se odpravljate na daljšo pot z avtomobilom, avtobusom ali ladjo, in vam vožnja ni ravno v užitek, se opremite s tabletami proti potovalni slabosti, da ne bodo počitnice pokvarjene že pred prihodom na cilj. Svoje mesto v potovalni lekarni namenite tudi protibolečinskim tabletam in zdravilom proti povišani temperaturi. Velikokrat so na potovanju dobrodošla tudi sredstva za uravnavanje takšnih in drugačnih prebavnih težav. Če veste, da ste podvrženi alergijam, ne pozabite na protialergijske tablete in kreme. Če pa potujete na malarična področja,so nujne tudi tablete proti malariji, ki vam jih predpiše zdravnik.

Oprema za prvo pomoč

Ko se odpravljate na počitnice ali potovanje, v svoji prtljagi najdite tudi kotiček za nekaj osnovnih pripomočkov prve pomoči, kot so sterilne gaze, povoj, razkužilo in mazilo za rane, obliži, škarje in pinceta.

Sredstva za osebno nego

Če boste počitnice uživala v toplih krajih, ne pozabite na zaščito pred sončnimi žarki in uporabite kremo z visokim zaščitnim faktorjem ter mleko ali gel za nego kože po sončenju. Marsikdaj se boste v svoji prtljagi razveselili tudi sredstev za zaščito pred komarji in drugimi insekti. Velikokrat je dobrodošlo tudi razkužilo za roke.

Shranjevanje zdravil na potovanju

Zdravila shranite v priročno torbico in pri tem imejte v mislih, da v ročni prtljagi na letalu ne smete prenašati tekočin. Pazite, da zdravila ne bodo izpostavljena soncu in vlagi. Hranite jih na temperaturi, nižji od 25 stopinj Celzija in jih pustite v originalni embalaži skupaj z navodili. 

Zdravstveni dokumenti na potovanju

S seboj na počitnice nujno vzemite kartico zdravstvenega zavarovanja in potrdilo o cepljenju, če je obvezno za vstop v določeno državo. Pred odhodom je priporočljivo skleniti tudi zdravstveno zavarovanje z asistenco v tujini in s seboj vzeti potrdilo. 
Pred pripravo potovalne lekarne pa vas čaka veliko bolj prijetno opravilo, da si poiščete najugodnejšo in najboljšo ponudbo za dopust. To vam bo olajšal iskalnik GOhq.com, ki na enem mestu združuje večino pomembnejših turističnih agencij in drugih ponudnikov počitnic, namestitev in potovanj. Če se včlanite v brezplačen Potovalni klub GOhq, pa si na vse njihove ugodnosti zagotovite še dodaten klubski popust. 
I.R.V. d.o.o.      O nas      Pogoji uporabe      Oglaševanje      O piškotkih      Nastavitve zasebnosti
Scroll to top
Skip to content